‘Cadde’de 2. etaba geçti

‘Cadde’de 2. etaba geçti


SUUDİ Arabistan merkezli şirket Akzirve Gayrimenkul, Bahçeşehir’de 2 bin 510 birimden oluşan Strada projesini hayata geçiriyor.
İtalyancada ‘cadde’ anlamına gelen ‘Strada’ projesinde ilk etapta yer alan 747 konut 11 ayda sahibini buldu. Projede 880 konutluk Strada Plus etabına geçtiklerini belirten Akzirve Gayrimenkul & Yatırım CEO’su İbrahim Maasfeh, “İlk etap satışı tamamladı, inşaatta yüzde 50 seviyesine geldik. Sözleşmede teslim tarihi Aralık 2018 olsa da biz 3-4 ay erken bitirmeyi planlıyoruz” dedi. Satışa çıkan ikinci etapta daire fiyatlarının 239 bin liradan başladığını belirten Maasfeh, ilk etapta dairelerin 1 yılda yüzde 40 prim yaptığını, aynı getiriyi ikinci etap için de beklediklerini söyledi. İkinci etap teslimleri Aralık 2019’da yapmayı öngördüklerini ifade eden Maasfeh, üçüncü ve son etapta satış ve inşaata 2018 sonunda başlayacaklarını kaydetti. Projelerinde 95 üniteli bir alışveriş caddesi olduğunu da belirten Maasfeh, bu birimleri satmayıp portföylerinde tutacaklarını söyledi.


1 MİLYAR DOLAR YATIRIM

25 yıldır Türkiye’de inşaat malzemeleri alanında faaliyet gösterdiklerini, Strada’nın ilk gayrimenkul projeleri olduğunu söyleyen İbrahim Maasfeh, ikinci projelerinin de Zeytinburnu’nda yer alacağını söyledi. Nakliyeciler Sitesi olarak bilinen alanda şirket 1850’si konut toplam 2 bin bağımsız birim inşa edecek. Bahçeşehir ve Zeytinburnu projelerinin 1 milyar dolar yatırım değerine sahip olduğunu ifade eden Maasfeh, “Zeytinburnu’nda mart ayında satış ve inşaat başlar. Nakliyeciler taşınmaya başladı. Hak sahiplerinin bir kısmı ile kat karşılığı anlaştık, bazı alanları da satın aldık. Arsa bir kooperatife ait ve biz 245 kooperatif üyesine projeden daire vereceğiz” dedi. Gayrimenkul yatırımlarına devam edeceklerini, kentsel dönüşüm sürecini yakından takip ettiklerini belirten Maasfeh, Yalova’da da bir arsa aldıklarını kaydetti.