"Bir Yıldız Batıyor" sahnede

"Bir Yıldız Batıyor" sahnede

Tiyatrocu Nazmi Sinan Mıhçı, taşradan İstanbul'a gidip oyunculuğu meslek edinen ve hiç ummadığı bir iş ile şöhreti yakalayan Gökhan Sayın'ın hikayesini yer yer tek başına, yer yer de kuklasıyla birlikte anlatıyor.
2017’nin en iyi oyunları2017’nin en iyi oyunları


Bir Yıldız Batıyor ilk kez, 29 Aralık Cuma gecesi, Kadıköy Emek Tiyatrosu'nda sahnelenecek. Yapımcılığını 3kulak Prodüksiyon'un üstlendiği bu tek perdelik komedi; sinema, dizi ve reklamlardan aşina olduğumuz Mıhçı'nın tek başına sahne aldığı ilk oyun.


Kukla ustası

Mıhçı, Yunan yönetmen Theodoros Terzopoulos öncülüğündeki Attis Tiyatrosu'nun Zincire Vurulmuş Prometheus'undan beri tiyatro sahnelerinden uzaktı. Genç oyuncu, bu dönemde Türkiye'nin ilk uzun metrajlı kukla filmi Rimolar ve Zimolar’da kukla oynatıcılığı ve seslendirme yapmıştı. 


Ayrıca, Maide Hanım'ın Altın Günü ve Sesime Gel'in de aralarında bulunduğu filmlerde, Türk Malı dizisi ve Deli İşi skeç programında rol almış, birçok film, dizi ve reklamda çocuk oyuncu koçluğu görevini üstlenmişti. Mıhçı, bir dönem TRT’nin sevilen gezi programı Tatlı Hayat'ın da sunucusuydu.