Delil de yok, tahliye de

Delil de yok, tahliye de

Arkadaşımız Nur Ener Kılınç’ın tahliye talebi diğer kararlarda da gösterilen ‘delillerin toplanamaması’ gerekçesiyle bir kez daha reddedildi.


308 gündür tutuklu bulunan Nur’un tutukluluk durumunun dosya üzerinden incelenmesini 29 Aralık günü yapan İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesi üyeleri, yine delillerin toplanamaması sebebiyle tutukluluk halinin devamına karar verdi. Delillerin toplanamaması gerekçesini 10 aydan fazla bir süredir sürekli tekrarlayan heyetin verdiği kararda şu ifadeler yer aldı; “Sanık NACİYE NUR KILINÇ ‘ın üzerine atılı suçun CMK’nın 100/3 maddesinde sayılan katalog suçlardan olması toplanan somut delillere göre kuvvetli suç şüphesinin varlığı, atılı suç için ceza yasasında öngörülen cezanın alt ve üst sınırı, delillerin henüz tam olarak toplanmamış olması gözetildiğinde adli kontrol müessesinin yetersiz kalacağı atılı suçun yasadaki müeyyidesine göre tutukluluk tedbirinin ölçülü olması ve sanığın tutuklulukta geçirdiği sürede gözetilerek sanığın CMK 100 ve devamı maddeleri nazara alınarak İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesine 7 gün içerisinde itirazı kabil olmak üzere tutuklu sanık NACİYE NUR KILINÇ’ın tahliye talebinin REDDİ ile TUTUKLULUK HALİNİN DEVAMINA, (…) oybirliği ile karar verildi.” 


YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.


İlginizi çekebilirCHP'li Yılmaz: İran'ın Suriyeleşmesini istemiyoruzMazlumder: Tek tip kıyafet uygulaması insan hakkı ihlaliBursa Büyükşehir Belediyesi su fabrikası üretime başladıMısır Başmüftüsü, 'İslam'a aykırı olduğu' gerekçesiyle Bitcoin'i yasakladı