İsrail'den Doğu Kudüs'ü işgal için yeni adım

İsrail'den Doğu Kudüs'ü işgal için yeni adım
image


03 Ocak 2018, Çarşamba 11:17


İsrail, Doğu Kudüs'teki işgali pekiştirmeye yönelik bir yasayı parlamentodan geçirdi. Doğu Kudüs dahil kentin herhangi bir kısmından çekilmeyi onaylamak için parlamentoda en az üçte iki çoğunluk şartı aranacak.İsrail parlamentosu Knesset, Doğu Kudüs dahil kentin herhangi bir kısmından çekilmeyi onaylamak için parlamentoda en az üçte iki çoğunluk aranması şartı getirdi.


120 sandalyeli parlamentoda, Filistinlilerle olası bir barış anlaşmasında geri çekilmeyi onaylamak için gerekli olan oy sayısı 61'den 80'e yükseltildi. 


Değişiklik parlamentoda 52'ye karşı 64 oyla kabul edildi. İsrail'in yasadan önce Kudüs'ün belediye sınırlarını değiştirerek Bati Şeria'ya doğru genişletme imkanı bulunmuyordu. Yeni yasanın buna imkan tanıyacağı belirtiliyor. 


Filistin cephesi ise, İsrail'in Knesset'ta attığı bu adıma tepki gösterdi.


NTVOkunma Sayısı: 195

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.İlginizi çekebilirTürkiye'de parası bulunan gurbetçiye yapılan yardım kesilecekNejat Birecik görevinden alındıİstanbul’da rögarlar tıkandı, ev ve iş yerlerini su bastıHindistan, İsrail'le 500 milyon dolarlık anlaşmayı iptal etti